Половина українських виробників зерна може збанкрутувати через зростання вартості залізничних перевезень

Мінінфраструктури України затвердило пропозицію “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів. Вже від сьогодні, 29 червня, вони виросли на 70%.

Тарифи збільшилися для всіх 20 видів вантажів однаково — на 70%. Експерти зазначили, що таке подорожчання завдасть значних збитків українським виробникам, які й так страдають від зниження експортних цін.

Українська зернова асоціація (УЗА) звернулася до Прем’єр-міністра України з закликом скасувати підвищення тарифів та встановити мораторій на їх зміну на період військового стану та 3-6 місяців після його завершення.

Зерновики зазначили, що розуміють, що залізниця несе збитки через зменшення товарообігу та додаткові витрати на перевезення військових та гуманітарних вантажів. Однак й самі перебувають у подібній ситуації, оскільки російська агресія завдала катастрофічних втрат аграрній галузі України.

NB: В УЗА вважають, що компенсувати “Укрзалізниці” збитки та відновлення інфраструктури повинен не лише бізнес, але й влада.

За оцінками УЗА, через підвищення тарифів на перевезення зерна додаткові збитки аграріїв сягнуть $120 млн на рік. Підвищення тарифів не лише скоротить обсяги перевезень вантажів, але й взагалі може призвести до відмови від перевезень зерна залізницею.

Експерти вважають, що до кінця 2022 року в Україні можуть збанкрутувати 50% виробників зерна, а до квітня 2023 року — ще 40%. Тому УЗА закликає владу підтримати аграріїв та частково компенсувати їм логістичні витрати.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram