Повсюди зниження температурного фону несприятливо впливає на розвиток та шкідливість личинок хлібної жужелиці, які перебувають здебільшого в першому (10%), другому (55%) та третьому (35%) віках. Ними за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м у Степу, подекуди Лісостепу заселено 29% площ озимих зернових колосових культур, здебільшого розміщених після стерньових попередників, де пошкоджено до 5% рослин. Про це свідчать фітосанітарні обстеження фахівців Держпродспоживслужби.



Слід відмітити, що за позитивних температур личинки хлібної жужелиці будуть продовжувати пошкоджувати озимину.

За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці на кв.м) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидами.

У посівах озимих зернових культур на 3-36% площ продовжують розвиватися борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, кореневі гнилі, де ними охоплено 2,5-4% рослин.

Переважно в лісостепових та поліських областях на 5-35% площ озимого ріпаку до 5% рослин хворіє на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, циліндроспоріоз, інші хвороби.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram