Поголів’я свиней у Данії досягло найнижчого рівня за останні двадцять років

Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-24
Поголів’я свиней у Данії досягло найнижчого рівня за останні двадцять років. За даними статистичного управління країни, на 1 жовтня 2022 року в країні було 11,9 млн свиней, що на 9,9% менше, ніж роком раніше.

Кількість свиней у Данії зменшується вже рік. Статисти фіксують щоквартальне скорочення з жовтня 2021 р. Наприклад, на початку третього кварталу цього року свиней у Данії було на 7,5% менше, ніж роком раніше. При цьому місцеві аналітики зазначили, що тварин меншає в усіх категоріях. Найбільше зменшилась кількість свиней на відгодівлі — на 11,5% або на 2,77 млн голів.

За даними копенгагенської статистики, данські виробники також значно скоротили поголів’я свиноматок. Загальна кількість розплідних самок скоротилася на 89 000 або на 7,1%. Зараз вона становить менше 1,16 млн. Кількість вагітних тварин скоротилася на 9,2% — до 710 тисяч. Кількість непоросних свиноматок зменшилась на 3,7% — до 447 000 тварин.

NB: За даними головної організації агропродовольчої промисловості Данії (L&F), головними причинами спаду є високі виробничі витрати та низька прибутковість у свинарстві.

За попередніми даними L&F, обсяги забою в першому півріччі 2022 р. впали на 0,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас аналітики зазначили, що порівняно з Німеччиною, де за перші три квартали було забито на 9% менше свиней, ніж за той самий період минулого року, зниження в Данії все ще невелике. Це головним чином тому, що данські фермери почала тримати більше поросят на забій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram