Погода у червні не сприяла урожаю картоплі та цукрових буряків

У червні на більшій частині території України погодні умови у цілому були задовільними для розвитку усіх сільськогосподарських культур. Однак підвищення температури ґрунту на глибині 10 см до +25°С і вище погіршувало процеси бульбоутворення картоплі та росту кореню цукрових буряків. Про це повідомили в Українському гідрометеоцентрі.

Метеорологи зазначили, що значне зменшення вмісту вологи у ґрунті та підвищення температури повітря та ґрунту сприяли прискоренню розвитку ранніх зернових. Невеликі дощі у червні дещо пом’якшили дефіцит опадів, однак у період формування та наливу зерна ранніх зернових вологозабезпечення все ж погіршилось.

До кінця місяця зволоження ґрунту під ранніми хлібами на більшості площ ще залишалося достатнім. В окремих районах внаслідок сильних дощів у останні дні місяця відмічалося навіть надмірне зволоження для періоду формування та наливу зерна, — зазначили метеорологи.

Водночас на окремих площах центральних, південних та Київської областей рівень запасів продуктивної вологи досяг критичних значень менше 20 мм у метровому шарі ґрунту. Місцями спостерігалося повне висихання метрового шару ґрунту. Ґрунтова засуха, за експертною оцінкою, охоплювала близько третини засіяних площ.

У пізніх теплолюбних технічних, овочевих та баштанних культур із підвищенням нічних та денних температур повітря відбулося покращення загального стану та прискорення розвитку. У весняний період ці культури потерпали від дефіциту тепла та повільно росли.

Малосприятливі агрометеорологічні умови відмітили у районах, де пройшли сильні дощі та випадав град. Це призвело до локального полягання посівів зернових культур та завдало шкоди городнім та плодовим.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram