Коливання добових температур повітря, дощ, мокрий сніг, сталий, нерівномірний та вологий сніговий покрив у лютому стримували зростання чисельності мишей на українських полях.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур. У відомстві зазначили, що кількість гризунів у посівах озимини не збільшувалася ні шляхом розмноження, ні шляхом міграції.

У посівах озимої пшениці після стерньових попередників площа заселення мишоподібними гризунами становить 15-25% за чисельності 1-2 жилих колонії на гектар з 1,5-3 жилими норами.

В посівах озимини, розміщеної після кукурудзи та соняшника, зафіксували 0,3-2 колоній на гектар, а у посівах озимої пшениці по парових попередниках 0,9-2 колонії на гектар з 1,2-4 жилими норами.

NB: У західних, центральних та південних регіонах танення снігу призвело до затоплення від 7% до 30% нір мишоподібних гризунів.

У посівах озимого ріпаку на 25-67% обстежених площ, середня чисельність шкідника становила 1-2 колонії на гектар з 1,4-6 жилими норами. У місцях резервацій, багаторічних травах та неугіддях обліковували 2-4, осередково до 5-6 (Волинська, Донецька, Луганська та Херсонська обл.) жилих колоній на гектар.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram