Дощі, які прийшли в Україну на початку травня, покращать ситуацію з майбутнім урожаєм після посушливої весни й практично безсніжної зими.

Про це повідомила в інтерв’ю УНІАН начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

— Для більшості культур дощі підуть на користь — опади хоч і запізнілі, але випадуть не занадто пізно. Ситуація з посівами й сходами однозначно покращиться там, де їх випала достатня кількість. Але на Півдні їх не було: в Одеській, Херсонській, більшій частині Миколаївської та Запорізької областей посуха нікуди не поділася, ситуація досить складна, — сказала експерт.

Зі слів Тетяни Адаменко, хоч дощі позитивно вплинуть на ріст плодових дерев черешні, абрикоса, це не зможе повернути урожай, який загинув під час заморозків у кінці березня початку квітня.

— Зараз формується прообраз майбутнього клімату. Погода майбутнього десятиліття буде нагадувати посухи останніх років. Такі зими, тобто їх відсутність, будуть спостерігатися все частіше. Але це не означає, що потрібно садити тільки теплолюбні культури, а відмовлятися від озимої пшениці Україні точно поки не варто, — сказала Адаменко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram