На сьогодні з проблемою блокування податкових накладних зіштовхнулись половина агровиробників, у 73% з них  — проблема не вирішена.

Дані опитування учасників форуму ВАР «Виклики осені: рейдерство, дотації та блокування податкових накладних» щодо зупинки реєстрації податкових накладних свідчать, що половина сільгоспвиробників вже зіткнулися з проблемою, у 73% з них вона досі не вирішена. Про це повідомляє прес-служба ВАР.

Проблема блокування реєстрації податкових накладних найгостріше постала для агросектору в останній декаді серпня, коли сільгоспвиробники почали масово збувати зібраний врожай.

Мета автоматичної системи блокування полягає у виявлення фіктивних операцій купівлі-продажу, зокрема, за допомогою звірки товарів, які закуповує підприємство та які воно продає. Сільгоспвиробники опинилися в «зоні ризику» через невідповідність матеріалів на «вході» (насіння, ЗЗР, добрива) та на «виході» — рослинницька продукція.

Масове блокування податкових накладних загрожує зупинкою роботи агропідприємств, адже вони не можуть функціонувати в нормальному режимі. Виконавча влада передбачила можливості розблокування податкової накладної за умови подачі до ДФС так званих технологічних карт (таблиці кодів УКТЗЕД придбаних матеріальних ресурсів і реалізованої продукції), які реєструються вручну.

Згідно з опитуванням, технологічні карти подавали на реєстрацію до органів ДФС 55% респондентів. Тим не менше, у 73% з тих, хто стикався з блокуванням накладних, проблема досі не вирішена.

Крім того, 44% опитаних отримували відмову в реєстрації податкових накладних та/або технологічних карт через подачу неповного пакету документів без уточнення того, яких саме документів не вистачає.