ФОПи другої-четвертої груп можуть не застосовувати касові апарати, якщо приймають оплату за надані послуги виключно онлайн. Про таке роз’яснення від податківців пише Головбух.

Йдеться про системи Приват24, LiqPay, Fondy, WayForPay, Ощад24, EasyPay, PayPong, City24 та інші. Тобто якщо фізособа-підприємець веде розрахунки лише у системах такого типу, то може не купувати РРО і не встановлювати програмний реєстратор.

Нагадаємо, що реєстратори розрахункових операцій ФОПи другої-четвертої груп повинні застосовувати з 1 січня 2022 р. У політичних та бізнес-колах деякий час говорять про можливе відтермінування цього зобов’язання. Однак, за словами директора Інституту соціально-економічної трансформації, експерта економічної експертної платформи Іллі Несходовського, відтермінування не буде. Про це він зазначив у етері Громадського радіо.

Уже декілька голосувань у Верхновній Раді показали, що належна підтримка до змін у законодавстві щодо відтермінування РРО відсутня, сказав Ілля Несходовський.

Експерт вважає, що підприємцям не варто чекати, відкладаючи встановлення апаратів на останній момент, адже це може створити додаткові проблеми та незручності. Тому рекомендує якнайшвидше розібратись у процедурі встановлення касового апарата і зробити це усім, хто повинен.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram