Застосування дрібного обробітку ґрунту якнайшвидше після збору врожаю є одним із методів, які запобігають втраті вологи. І хоча теоретично обробку слід починати якомога швидше після жнив, практично це непросто, хоча б із логістичної точки зору (накопичення польових робіт) чи навіть через погоду.


Часто необхідність негайно розпочинати польові роботи недооцінюють самі фермери, які після жнив хочуть трохи відпочити. Це помилка, адже залишок стерні чи то після ріпаку, чи після зерна, сприяє втраті води, що має велике значення для появи майбутніх сходів. Особливо в останні роки, коли волога дуже необхідна.

Також обробіток прискорює розкладання соломи і стимулює біологічне життя ґрунту. Не варто відкладати його на останню хвилину, і слід провести належно, адже якість виконання також має сенс. Залишаючи поле впродовж тривалого часу без культивування, додасть додаткової роботи стерня заростає самосівами, а солома стає причиною захаращення поля.


Волога з необробленого ґрунту випаровується дуже швидко, тому важливо зупинити її просочування на поверхню, а також перешкодити проростанню бур’янів і самосівів. Тріщини в ґрунті, які переносять вологу з глибших шарів, повинні бути перерізані, адже випаровування води в результаті цього процесу в спекотні сонячні дні може досягати до 80 л на квадратний метр в день.