З великою ймовірністю можна припустити, що також цього сезону в більшості регіонів нашої країни буде бракувати вологи у ґрунті. Через це обробки ґрунту до появи сходів у більшості випадків неефективними. Оптимальним рішенням буде використання селективних позакореневих гербіцидів.

NB: На посівах ефективний контроль бур’янів можна проводити з фази сім’ядолей озимого ріпаку, допоки він не дасть 5-6 справжніх листків. У деяких випадках навіть до фази 8-9 листка або навіть до початку розвитку бічних пагонів (BBCH 21!), тобто практично до кінця осінньої вегетації.

Нерівномірність появи сходів ріпаку ускладнює належне ведення агротехніки посівів. Однак багато гербіцидів після появи сходів можна використовувати в широкому діапазоні фаз росту ріпаку, що дозволяє безпечно проводити захист незалежно від стану рослини.

Які діючі речовини ефективні проти дводольних та деяких однодольних бур’янів?

Диметахлор (наприклад, гербіцид Syngenta Пропан Екстра) можна застосовувати відразу після появи сходів (фаза сім’ядолів) озимого ріпаку до досягнення 4 справжніх листків. З іншого боку, з бур’янами найефективніше боротись від сходів до стадії сім’ядолі.

Метазахлор (наприклад, гербіцид компанії BASF Бутізан Авант) можна використовувати відразу після появи сходів озимого ріпаку до досягнення 8 листків. З іншого боку, бур’яни найбільш ефективно контролюються від фази сім’ядолі до фази 2-листків.

Пропізамід (наприклад, герібцид Керб 50W) можна застосовувати, як тільки озимий ріпак досягне стадії 4 листків, поки не досягне 6 листків. З іншого боку, з бур’янами найефективніше боротися у фазі сходів та сім’ядолей, і аж до фази 2-листків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram