Після перемоги Україна щороку може отримувати 130-150 млн тонн урожаю — гендиректор «Кернела»

Російська збройна агресія проти України та тимчасова окупація частини її територій призведе до скорочення врожаю настпуного року до 65 млн тонн. Про у своєму виступі на Київському міжнародному економічному форумі заявив генеральний директор компанії «Кернел» Євген Осипов, — повідомила ІА “АПК-Інформ” з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Названий показник на 35% менший від урожаю 2021 року. Водночас, на думку Євгена Осипова, після перемоги Україна вже протягом двох-трьох років може знову наростити щорічний урожай до рівня 100 млн тонн, а ще через п’ять років — зможе вийти на показники 130-150 млн тонн/рік.

— Нам паралельно потрібно розвивати логістичні канали та інфраструктуру для подальшого експорту і будувати сільгосппереробку, глибшу, щоб генерувати більше додаткової вартості і залишати її всередині країни, — сказав Євген Осипов.

Також він зазначив, що наступний рік — не найкращий час для розвитку переробки сільгоспкультур в Україні через фізичний дефіцит агросировини в країні. На його думку, розвиток переробної галузі після перемоги України розпочнеться з олійних культур. Наступною культурою буде кукурудза, а далі й інші продукти АПК.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram