Вирішуючи підживлювати озимину карбамідом, зверніть увагу на фазу розвитку рослин. Залежно від регіону, сорту та дати посіву, зернові перебуваються на початку виходу в трубку, а подекуди вже мають видимий прапорцевий листок.

NB: Вихід в трубку сприятливий час для позакореневого підживлення зернових.

Тому зрозумілим і правильним підходом є підтримка рослин позакореневим підживленням на цьому етапі. Окрім готових розчинів позакореневих добрив, можна використовувати суміш сечовини та сульфату магнію. У разі застосування сульфату магнію можна виготовити 5% розчин (5 кг на 100 л рідини) гептагідрату сульфату магнію або 3% розчин моногідрату сульфату магнію. У випадку сечовини справа є більш складною.

Для кожного періоду підживлення необхідно регулювати абсолютно різну концентрацію сечовини. Таке підживлення можна вносити кілька разів протягом вегетації, звертаючи увагу на застосовувані концентрації.

• на початку кущіння концентрація допускається на рівні 18-20 відсотків.
• в кінці кущіння 16-18 відсотків.
• 10-12 відсотків на початку виходу в трубку.
• Наприкінці виходу в трубку 6-8 відсотків.
• під час цвітіння заборонено!
• у фазі молочної стиглості у концентрації 4-5 відсотків.

Таким чином, готуючи суміш, пам’ятайте про регулювання концентрації розчину до фази розвитку. Тут необхідна перевірка. Найчастіше пшениця зараз виходить у фазу BBCH 32 (фаза другого вузла), але є також такі посіви, де вже BBCH37 (видно нерозвинений прапорцевий лист прапора, колосок починає набухати), тоді як озимий ячмінь та жито вже мають прапорцевий лист. Отже, на цьому етапі вегетації злаків ми можемо вносити сечовину концентрацією не більше 5-10%.

NB: Тут також слід зазначити, що поглинання компонентів листям збільшується, чим довше вони залишаються змоченими нанесеним розчином. Тому найкращі результати дає підживлення рослин в похмуру погоду або рано вранці або ввечері (але не під час сильної роси).

З чим можна змішувати сечовину? На практиці сечовину найчастіше вносять разом із сульфатом магнію або іншими мікроелементами, і її також можна поєднувати (але обережно) з деякими ЗЗР. Однак слід пам’ятати, що реакція розчинення сечовини у воді змушує розчин швидко охолоджуватися. Це необхідно враховувати під час приготування рідини для обприскування.

Важлива послідовність, в якій готують розчин на основі сечовини. Зокрема, його варто готувати незадовго до внесення. Спочатку слід виміряти необхідну кількість сечовини. Місткість обприскувача заповнюється водою на 2/3 його обсягу, а відміряну кількість сечовини вносять при запущеній мішалці. До рідини, приготовленої таким способом, ми можемо додати, наприклад, сульфат магнію або добриво з мікроелементами.

Підготувала Валентина КРАВЕЦЬ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram