Підживлення бором сприяє формуванню високої врожайності культур

У технології управління мінеральним живленням соняшнику та сої застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn, Mn, Cu, Mo) та антистресантами є важливою складовою. Особливої актуальності вони набирають при прояві негативних чинників в агробіоценозах, наприклад, посухи, дефіциту та незбалансованості живлення, неоптимального для культури показник рН тощо. Щоб не допустити втрати втрати 40-60% потенційної врожайності, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують позакоренево підживити ці культури спеціалізованими борвмісними добривами.

За словами керівника напрямку мікродобрив компанії Сергія Адаменка, сучасні високопродуктивні гібриди соняшника і сорти сої мають підвищені вимоги до збалансованого мінерального живлення, особливо до бору (В). Він дає змогу максимально реалізувати генетичний потенціал врожайності цих культур.

Соняшник фахівці називають “борофільною” культурою. Сполуки бору на соняшнику активують ріст твірних тканин як кореневої системи, так вегетативних органів, сприяють транспорту вуглеводів, зокрема сахарози, від листя до генеративних органів. Сполуки бору також сприяють цвітінню, заплідненню квіток в корзинці, підвищують натуру насінин. За дефіциту бору молоді листки соняшника набувають гофрованого вигляду, стебла розтріскуються та заломлюються біля корзинки, що негативно впливає на врожайність, зазначив Сергій Адаменко.

Щодо сої, то сполуки бору активують ріст і розвиток її кореневої системи, сприяють кращому формуванню бульбочкових утворень та підвищенню фіксації азоту з повітря бульбочковими бактеріями. Експерт зазначив, що сполуки бору зменшують абортацію квіток сої, сприяють відтоку продуктів фотосинтезу до насінин та підвищують натуру зерна. Вони майже не транспортуються по флоемі за позакореневого підживлення, відповідно, рекомендовано провести декілька підживлень сої легкодоступними борними добривами, що сприятиме її росту та розвитку і підвищенню врожайності.

Для швидкого забезпечення сої і соняшника сполуками бору Сергій Адаменко рекомендує провести позакореневі підживлення легкозасвоюваним добривом на основі органічних поліборатів Авангард Бор (бор (В) 150 г/л, азот (N) 65 г/л) у нормі 1,0-1,5 л/га у критичні фенофази розвитку цих культур. Воно швидко усуває дефіцит бору на культурах, запобігає прояву фізіологічних хвороб та підвищує врожайність соняшника та сої на 12-15%, поліпшуючи її якість і товарність.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram