Вночі 26 липня 2020 року аграрне підприємство «Труд 2012», що є частиною «Агроінвест Холдингу» одного з найбільших агрохолдингів Харківської області, спробували захопити 20 невідомих осіб в балаклавах.

Агропідприємство «Труд 2012» обробляє понад 2000 гектарів землі в селі Медведівка Кегичівського району Харківської області. Останні кілька років на підприємство неодноразово здійснювались спроби силового тиску, але з прямою рейдерською атакою підприємство зіткнулося вперше. Про це йдеться у повідомленні пресслужби холдингу.

Як повідомляє пресслужба компанії, дані попереднього розслідування свідчать, що до цієї справи може бути причетний колишній директор підприємства Володимир Басистий.

— Саме рейдерське захоплення розпочалося днем раніше — ​​25 липня — з арешту власника «Агроінвест Холдингу» Олега Кияшко. Зловмисник розраховував, що тільки він має право підпису документів «Труд 2012», і за час його незаконного утримання під вартою вони встигнуть захопити і переоформити підприємство. Однак завдяки прозорості та структурованості бізнесу агрохолдингу вдалося оперативно відреагувати, призначити нового директора Олександра Водоріза. Вже 27 липня він зміг потрапити на підприємство, а ще через два дні — почати попередній аудит, — повідомляє пресслужба «Агроінвест Холдинг».

Зі слів Олександра Водоріза, первинна інвентаризація показала, що за останні три роки з компанії було виведено близько 20 мільйонів гривень. Ще на 200 тисяч розкрадань техніки. Для того, щоб приховати факт злочину від аудиту, стара дирекція знищила всю технічну документацію і викрала сервер відеоспостереження компанії. Крім того, під час аудиту виявлено спробу зіпсувати систему зрошення і поливу вартістю 2 мільйони гривень.

NB: Справи щодо спроби рейдерського захоплення і розкраданнях на підприємстві вже почали розглядатися в судах.

За словами Олександра Водоріза, аудит триває, і вся нова інформація за фактами розкрадання майна підприємства буде оперативно передаватися правоохоронцям.

Засновник і співвласник «Агроінвест Холдингу» Олег Кияшко заявив, що у всіх фактах розкрадання на підприємстві будуть ретельно розбиратися:

— На жаль, всі заяви влади про важливість боротьби з рейдерством залишаються не більше, ніж словами. Силовики часто самі є учасниками рейдерських захоплень, найманці, що виконують замовлення тих, хто може оплатити їх «послуги». На щастя, прозорість нашого бізнесу дала нам юридичні інструменти, щоб блискавично відреагувати на спробу захоплення і припинити її. Ми оперативно закінчимо аудит на «Труд 2012», а також посилимо нашу службу безпеки. Ми зробимо все можливе, щоб таких інцидентів у нас більше не було.

Цього разу агропідприємству вдалось присікти спробу захоплення завдяки злагодженості дій співробітників служби безпеки холдингу і юристів.

Довідково: ТОВ «Агроінвест Холдинг» вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, до складу якого входять 5 сільськогосподарських підприємств. Земельний банк становить 22 тис. га, сільськогосподарські угіддя зосереджені в Харківській області. Основна сфера діяльності: виробництво зернових, зернобобових та олійних культур, вирощування, зберігання, торгівля сільськогосподарською продукцією. Профільні культури кукурудза, соняшник, ячмінь, пшениця, ріпак та інші культури.

ТОВ «Агроінвест Холдинг» входить в число сумлінних платників податків Харківської області. Обсяг податкових відрахувань у 2019 році склав понад 8 мільйонів гривень. У компанії працює близько 300 осіб.

Довгострокове партнерство з банківським сектором дозволяє компанії активно залучати кредитні кошти для внутрішніх інвестицій, підвищення ефективності виробництва і підвищення його рентабельності. До початку 2020 року кредитний портфель склав понад 50 мільйонів гривень.

Досягнення Агроінвест Холдингу протягом ряду років були відзначені нагородами: «Лідер галузі – 2016» ( «Leader of the branch”), “Лідер року – 2017», «Лідер галузі – 2019».

Засновником і співвласником компанії є харківський бізнесмен Олег Кияшко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram