30 липня відбулося обговорення Дорожньої карти стратегічного розвитку горіхового сектору України та просування українських горіхів на експортних ринках, розробленої International Trade Centre (ІТС) у межах Проєкту «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості». Про це йдеться у повідомленні ІТС.

NB: Дорожня карта це комплексний стратегічний документ, план дій і перелік рекомендації щодо стратегії розвитку галузі та створення для українських деревних горіхів власного експортного бренду, який може стати основою національного плану дій, спрямованого підтримати інтеграцію українських виробників горіхів до національних і глобальних ланцюжків створення вартості й відкриття для них доступу до нових ринків.

Документ підготовлений за підсумками дослідження експертами ІТС сучасного стану українського горіхівництва, тенденцій світового ринку та динаміки експорту горіхів з України. Дорожня карта розбудови горіхового сектору України включає аналіз перспектив розвитку сектору, факторів, які його стримують, шляхів збільшення експорту їстівних горіхів (волоський горіх і фундук) та підвищення ефективності їх просування на зовнішніх ринках. Заходи Дорожньої карти передбачають участь та ефективну взаємодію урядових та державних установ, організацій з підтримки бізнесу і торгівлі, підприємців та їх об’єднань.

— Ми створили реалістичну модель стану української горіхової галузі у 2030 році, — зауважив міжнародний консультант Проєкту Джеймс Фітцпатрік. — Ми враховуємо, що «дикий» зібраний волоський горіх і надалі відіграватиме важливу роль, але в Україні вже будуть промислові насадження, вирощуватимуться горіхи різних сортів, працюватимуть потужності для післязбиральної доробки горіхів та їх переробки.

Прогнозується збільшення виробництва за рахунок невеличких господарств, індивідуальних фермерів і промислових садів; йдеться про вирощування волоського горіху, фундуку і мигдалю без застосування небезпечних пестицидів і добрив із урахуванням вимог щодо захисту ґрунтів та навколишнього середовища, вважає Джеймс Фітцпатрік. Це важливі елементи ланцюгу доданої вартості, що цікавлять покупців, і які обов’язково треба враховувати виробникам. Ланцюг доданої вартості характеризуватиметься більшою прозорістю, збільшенням рівня довіри між його ланками. У пріоритеті підвищення рівня якості та безпечності харчової продукції, сертифікація виробництва, адже це обов’язкові вимоги пріоритетного для України ринку Європейського Союзу.

Національний менеджер Проєкту ІТС Альона Коломойцева підкреслила високу цінність побудови довіри між учасниками ринку – приватним сектором і органами влади. Мета проєкту ІТС не лише інформаційна й аналітична підтримка галузі, але й створення майданчику для обговорення і розв’язання проблем сектору, для залучення до діалогу якомога більшої кількості зацікавлених сторін.

20 серпня відбудеться нове обговорення Дорожньої карти стратегічного розвитку горіхового сектору України та просування українських горіхів з урахуванням отриманих зауважень та пропозицій. Запрошуємо всіх до обговорення. Зустріч відбудеться в онлайн-форматі: https://intracen.zoom.us/j/96499050928

Матеріали презентації від 30 липня доступні на каналі Проєкту ІТС в YouTube (https://cutt.ly/as571vm) та на сайті Проєкту (https://cutt.ly/Ss4XzJg).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram