Інспекційна система в Україні трансформується у напрямку ризикоорієнтованого підходу. Відтепер інспекційні органи мають фокусуватись на прозорій оцінці суб’єктів господарювання та запобіганні ризикам, а бізнес — знати коли і чому до нього завітає інспектор.
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України повідомляють, що на сьогодні вже запущено інтегрований портал inspections.gov.ua з низкою інструментів для прозорої та передбачуваної онлайн-взаємодії держава – бізнес. 26 інспекційних органів з 33 наразі вже долучилися до роботи на порталі та відкрили інформацію про свої перевірки.
NB: Станом на жовтень 2018 року в єдиній системі опубліковано майже 250 тис. планів та близько 48 тис. результатів вже проведених перевірок. Триває процес затвердження нових критеріїв ризику, що дасть змогу ефективніше планувати заходи контролю.
Навесні Уряд затвердив нову методологію управління ризиками, завдання інспекцій — визначити перелік небезпек для кожної сфери контролю та розробити комбінацію критеріїв для виявлення ризиків і розумного планування перевірок.
— Метою нової системи має бути управління ризиками, а не бездумна фіксація порушень, що виявляються сьогодні у 99% перевірок. Ми створюємо інтегрований портал — BigData з усім масивом даних та можливістю їх якісного аналізу. Бізнес має володіти чіткою вичерпною інформацією про вимоги при перевірках та можливості зниження ризиків своєї діяльності. Це суттєво зменшить поле для зловживань та зробить роботу системи більш розумною та прогнозованою, — переконаний Голова BRDO Олексій Гончарук.
Це дасть можливість рейтингувати суб’єкти та об’єкти господарювання за балом ризикованості в кожній сфері, аби зосередитися на попередженні небезпек для найбільш ризикових.
Ще одне важливе завдання нової інспекційної системи — орієнтованість на платника податків. З цією метою на Інспекційному порталі створюється «Кабінет управління ризиками» з низкою інструментів:
- календарем запланованих перевірок;
- історією проведених перевірок та їхніми результатами;
- вичерпними чек-листами — вимогами до підприємців, з можливістю самоконтролю по кожній потенційній небезпеці;
- можливістю оцінити якість роботи інспектора, що стане основою для рейтингу інспекцій;
- можливість вказати на обтяжливість конкретних вимог, що заважають працювати. Це стане основою для їх перегляду, щоб зменшити регуляторне навантаження на бізнес.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram