Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про спрощення механізму набуття прав на земельні ділянки с/г призначення. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, напрацювання цього законопроєкту стало результатом регулярних продуктивних засідань Земельного штабу.

NB: Законопроєкт вносить зміни до Земельного кодексу України, Законів України “Про оренду землі”, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Як зазначили у пояснювальній записці автори законопроєкту, встановлена сьогодні процедура набуття права власності на земельні ділянки с/г призначення є доволі складною. У середньому вона триває 1–2 тижні та збільшує нотаріальні витрати.

Особливо гострою ця проблема є для продавців та покупців невеликих земельних ділянок для садівництва та для ведення ОСГ, розташованих у межах населених пунктів. Такі ділянки не дорогі, але мають підвищені витрати на договір.

Зазначений законопроєкт спрощує процедуру переходу права власності на невеликі земельні ділянки с/г призначення та уточнює процедуру набуття права власності на земельні ділянки с/г призначення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram