По всій Україні на озимих зернових та ріпаку активно плодяться гризуни. За інформацією Держпродспоживслужби, мишоподібні гризуни розселяються як поодинокими норами, так і по 1-3 колонії на гектар.

У відомстві повідомили, що загроза пошкодження гризунами озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди.

Найбільше гризунів під час обстеження багаторічних трав, неугідь лісосмуг та неорних земель зафіксували у Рівненській області місцями виявили по 9 колоній. Максимум по 6 колоній виявили у Волинській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Харківській, Чернівецькіій та Херсонській областях. Переважно там зафіксовано по 1-4 жилих колоній гризунів на гектар.

За інформацією Держпродспоживслужби, у степовій зоні незорані площі після збору кукурудзи, соняшника, зернових колосових культур за чисельності 2 курганчика на гектар заселяє курганчикова миша.

У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження перш за все можнадосягти вчасною та якісною зяблевою оранкою. Вона руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів, йдеться у моніторинговому звіті про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин.

У Держпродспоживслужбі застерегли, що 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву загрожують пошкодженням рослин. При виявленні шкідників у таких кількостях, аграріїв закликають застосовувати родентициди.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram