Кінець другої-початок третьої декади лютого характеризувався аномально теплою для цього періоду погодою. Згідно з багаторічними даними, такі погодні умови властиві I і II декадах березня.

Минулого тижня середньодобова температура повітря виявилася на 2-60С, а в південних і західних областях на 4-100С вище норми і перебувала в межах від 20С морозу до 60С тепла.

Незначні опади у вигляді мряки, дощу, мокрого снігу та снігу відзначалися майже на всій території країни, крім Херсонської, Одеської та Запорізької областей. Нинішні агрометеорологічні умови були сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур.

— Завдяки високим денним температурам повітря, в середині першої декади лютого у озимих культур зазначалося відновлення вегетації. Місцями у рослин озимої пшениці, які увійшли в зиму в недостатньо розвиненому стані, спостерігалася зміна фазового розвитку: масові сходи і масова поява 3-го листка, тоді як на інших площах тривало повільне кущіння, — повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

Однак, при середньодобових температурах в межах 1,4-4,80С, повного відновлення весняної вегетації рослин не відбулося. Рослини пшениці озимої перебувають на II етапі органогенезу (фаза кущіння).

У цілому стан озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний. Критичних температур, які могли б привести до вимерзання озимих, протягом осінньо-зимового періоду не відзначалося.

Потепління дозволило господарствам почати весняні польові роботи. Станом на 22 лютого 2019 р. підживлення озимих ведеться майже у всіх регіонах, крім Луганської, Полтавської, Сумської, Волинської та Чернігівської областей.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram