У другій декаді січня на територію України прийшло різке похолодання. За даними Інституту зернових культур НААН, на початку другої декади січня критична температура вимерзання рослин озимої пшениці становила -11,0-12,0°С у фазах сходів і початку кущіння, -14,0-15,0°С в фазі кущіння. Для ячменю озимого ці температури становили, відповідно, -8,0-9,0°С і -9,5-10,5°С.

NB: Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння знижувалася до -3,0-9,5°С, глибина промерзання ґрунту сягала 12-26 см.

Підвищений температурний режим, що спостерігався в грудні і на початку січня, призвів до певної втрати поживних речовин рослинами озимих культур і, як наслідок, до ослаблення їх зимостійкості, зазначає «УкрАгроКонсалт».

Як наслідок, через зниження середньодобових температур повітря до від’ємних значень упродовж останнього тижня рослини озимих зернових культур перейшли в стан глибокого зимового спокою.

Дані обстежень науковців Інституту землеробства НААН засвідчили, що виживаність рослин озимих зернових культур (пшениці, жита, тритикале) станом на 18 січня становила 98-99%.