Рiзке зниження температури не несе значної загрози для озимих посівів. Як зазначає керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко, покрив снігу виявився достатнім на усій території.

За її словами, в Дніпропетровській, здебiльшого Полтавській та південних областях сніговий покрив був менше 5 см, що само собою є не дуже добре, але саме в цих областях не було сильних температурних знижень, в середньому до 14-16° морозу.

— До цього було дуже тепло, як для лютого погода, то ґрунт ще не встиг охолонути. на решті територiї достатній снігoвий покрив на рівні вище 10 см, тому зниження за останні три дні температури дo 21-27° морозу загрози для посiвів в Україні не становлять, — рoзповіла Адаменко агентству «Інтерфакс-Україна».

За попередніми даними морози в Україні триватимуть до 8 березня, однак трохи зменшаться після двох циклонів 27-28 лютого і 1-2 березня, які принесуть сніг та дещо піднімуть температуру.

— Ці погодні умови загрози для посівів не становитимуть. За попередніми даними, 8 березня має розпочатися стрімке потепління, до 0° вдень, потішила керівник агрометеорологічного відділу.

Водночас уже зараз можна сказати, що озимі перезимували успішно. Невеликі пошкодження можливі на посівах ячменю та рапсу, але вони будуть незначні.