Україна є нетто-експортером продукції АПК. У цілому, за останні 10 років експорт агропродовольчої продукції з України зріс удвічі й досяг рекордної позначки в 18,6 млрд дол США у 2018 році. В той час як імпорт відносно залишався на рівні 5 млрд дол. США. Про це повідомляє прес-служба УКАБу.

Основою агропродовольчого експорту України є продукція рослинництва, котра в структурі займає 53% (в основному мова йде про кукурудзу та пшеницю), другою найбільшою категорією виступають жири та олії — 24% (соняшникова олія), ще 16% припадає на готові продукти (макуха соєва та соняшникова), решта 7% — продукція тваринництва (м’ясо птиці, молочна продукція та мед).

У структурі імпорту агропродовольчої продукції Україною найбільшу частку займає готова продукція — 46% (левову частку займає тютюнова сировина, спирт етиловий, продукти для годівлі тварин), ще 30% припадає на продукцію рослинництва (насіння соняшнику, цитрусові і банани), 18% на тваринницьку продукцію (здебільшого морожена і охолоджена риба й сири) і 5% на жири та олії (в основному пальмова олія).


Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram