Технологія no-till нульового обробітку ґрунту має ряд переваг і набуває дедалі більшої популярності. Однак, на думку, професора Даріуша Яскульські (Dariusz Jaskulski) з Бидгоської політехніки (Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich) аграріям не варто сприймати її як панацею та універсальне рішення.

Про це професор зазначив під час 8-го сільськогосподарського форуму у Бидгощі.

До вирощування сільськогосподарських культур без оранки переходить дедалі більше європейських господарств, мотивуючи рішення, зокрема, турботою про довкілля в контексті кліматичних змін.

Точних даних про кількість фермерів, які застосовують нульовий обробіток ґрунту в Європі немає. У деяких джерелах йдеться про 3 мільйони гектарів під технологією ноу-тілл, тенденційно ці площі збільшуються. Це створює підвищену зацікавленість до такої системи: кожні декілька років площа земель під нуловим обробітком збільшується вдвічі, розповів професор Даріуш Яскульські.

Він наголосив, що в такому ажіотажі аграріям важливо не забути, що немає універсальних і єдиноправильних рішень для усіх. За його словами, глибоке розпушування, виведення “чистого” ґрунту на поверхню та інші результати оранки дають змогу ефективно використовувати точний посів.

Водночас, рослинні рештки, які залишаються на полі при технології no-till, зупиняють деградацію ґрунту, обмежують вітрову та водну ерозію, стримують утворення кірки ґрунту та оптимізують поверхневий стік. Це суттєві переваги технології обробітку без оранки, зазначив науковець.

Він додав, що у сільському господарстві немає і не може бути єдиних технологій. Тому аграрії повинні орієнтуватися на конкретні умови свого господарювання. За його словами, обробіток ґрунту без оранки не є універсальним і єдиним правильним рішенням.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram