Опудало майбутнього: дослідники створили автоматизовану систему дронів, яка відлякує птахів з агроугідь

Безпілотник WSU з ручним керуванням літає над виноградником під час тестів на відлякування птахів та оцінку пошкодження плодів. - Фото: Лабораторія сільськогосподарської автоматизації та робототехніки WSU
Дослідницька група з Вашингтонського університету розробила систему, за допомогою якої камери можуть виявляти птахів-шкідників у виноградниках або садах і запускати дрони, щоб їх відганяти, після чого дрони автоматично можуть повернутися на місце. Про це повідомив Future Farming.

Систему камер і алгоритм розпізнавання та рахування птахів дослідники розробляли кілька років. Команда провела два окремих тести: виявлення птахів і автоматичне розгортання дронів. Для цього налаштували дуже маленькі дрони, з якими проводили льотні випробування на невеликих ділянках із моделюванням птахів.

Фахівці зазначили, що для адаптації системи до комерційного використання потрібен ще час кілька років. Зокрема технологію потрібно відпрацювати у масштабі реальних ферм і переконатися, що дрони справді відлякуватимуть птахів, якщо просто літатимуть.

Це третє дослідження Вашингтонського університету щодо взаємодії дронів і птахів-шкідників. Перше показало, що дрони з ручним керуванням, виконуючи випадкові польоти, успішно відганяють або утримують птахів подалі від виноградників. За допомогою дронів на виноградниках вдалося зменшили кількість птахів у чотири рази.

NB: Другий проєкт продемонстрував вплив вигнання птахів на врожай. Дослідники спостерігали за полями, з яких птахів-шкідників розганяли дронами ручного керування, і встановили, що там кількість пошкоджених плодів зменшилася приблизно на 50%.

Манодж Каркі, доцент кафедри інженерії біологічних систем Вашингтонського університету і відповідальний автор дослідження, планує зустрітися з виробниками, технологічними компаніями та іншими зацікавленими сторонами, щоб розпочати наступні кроки для роботи над комерційно доступною автоматизованою системою дронів.

Серед його ідей, зокрема, спробувати зробити дрони візуально схожими на хижаків та обладнати їх світловідбивними блискучими пропелерам. Він вважає, що є висока ймовірність, що такі дрони зможуть утримувати птахів на відстані від насаджень. Однак досліджувати це потрібно ще декілька років.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram