Вчора на європейській біржі Euronext продовжилося п’ятничне падіння цін на кукурудзу, викликане посиленням карантинних обмежень в країнах ЄС через появу нового штаму коронавірусу. Про це повідомили у GrainTrade.

Експерти зазначили, що у п’ятницю тиск на ринки посилило також падіння ціна на нафту на 13-14%. Однак в понеділок зранку вони виросли на 5-6%, а перед завершенням сесії знизилися до $72,6/барель.

У підсумку грудневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі Euronext впали на €7,25/т до €247/т або $279,2/т, втративши за тиждень 3,6% ціни. Водночас грудневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго у п’ятницю виросли на 1,1%, а у понеділок впали на цей же показник.

Дані експортних продажів кукурудзи з США за тиждень 12-18 листопада виросли на 58%, підтримавши ринок. Загалом експорт американської кукурудзи з початку сезону склав 34,4 млн т.

Читайте такожУкраїнська кукурудза може програти конкуренцію американській на зовнішніх ринках

В Україні, на тлі обвалу європейського ринку, закупівельні ціни на кукурудзу в портах знизились до $266-268/т. Однак через падіння курсу ціна у гривні залишилась на рівні 8100-8250 грн/т.

Експерти зазначили, що якщо ціни на нафту залишаться на низькому рівні, це призведе до падіння цін на кукурудзу у США, особливо на тлі збільшення виробництва кукурудзи в Бразилії до 124 млн т (за прогнозом Agroconsult), що на 44,5% перевищить торішній показник.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram