В посівах озимого ріпаку спостерігається осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком, повідомляють спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Спеціалісти пояснюють, фітофаг може розвиватися у двох генераціях на озимих і ярих формах культури. Зимує комаха у стадії личинки в коконі у ґрунті. Основна маса концентрується в поверхневих шарах ґрунту на глибині до 10 см. Заляльковуються навесні.

Шкідник масово з’являється з настанням прохолодної погоди, особливо при високій вологості повітря. Додатковий період живлення відбувається на дикорослих рослинах із родини капустяних. Самиці пильщика другої генерації відкладають яйця в кінці серпня — на початку вересня на листі ріпаку.

NB: Найбільш шкідливі на ріпаку озимої личинки (несправжньої гусениці) саме цієї генерації.

Вони скелетують листки, залишаючи недоторканими лише дрібні жилки. Характерним є той факт, що активність живлення підвищується за сухої та теплої погоди, хоча несправжні гусениці старших віків шкідника витривалі також і до нічних заморозків. Навіть за температури повітря -10С вночі та +70С вдень вони здатні продовжувати живлення.

Спеціалісти радять: за чисельності  ріпакового пильщика 2 гусениці на кв м. або дві  пошкоджені рослини на кв. м., посіви ріпаків обробляють одним із препаратів відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram