Урожай яблук в Україні у 2018 році буде значно кращим, аніж минулорічний. Таким прогнозом поділився керівник Дослідного господарства Подільської дослідної станції садівництва Інституту садівництва НААН України Микола Неїлик. За його словами, якщо цього року в період цвітіння не буде заморозків, то дерева дадуть гарні плоди, адже саджанці пережили зиму дуже добре.

Він, однак, зазначив, що минулого року о цій порі сад теж радував гарними прогнозами, однак частину весняного цвіту пошкодили заморозки, пише «Голос України».

За словами науковця, найважливіше у садівництві зробити правильну обрізку, адже кожен сорт має свою специфіку, свої особливості.

NB: Зокрема правильно сформована крона гарантує стабільний урожай, та забезпечує понад 30 відсотків урожайності плодів у розрізі всіх заходів догляду за садом. Загалом правильна обрізка сприяє довголіттю дерев, їх стабільному плодоношенню.

До прикладу він зазначив, що при температурі мінус десять градусів і нижче обрізка шкодить деревам, гілки стають крихкі, їх легко зламати

— Садівництво така галузь, що потребує цілорічних турбот. Якщо порівняти виробничі процеси, то на полі їх все-таки менше, а ось із садівництвом турбот, як з малою дитиною, — наголошує Микола Неїлик.