Оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув $9,2 млрд

У січні-серпні 2022 р. оборот торгівлі с/г товарами між Україною та ЄС збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 35%. Про це повідрмив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

За його словами, за вказаний період оборот сягнув $9,2 млрд. При цьому відбулося зростання додатного для нашої країни сальдо до рівня $4,9 млрд, оскільки збільшення українського експорту (+$2,8 млрд) наклалось на зниження вартості закупівель у країнах ЄС (-$0,4 млрд).

Головними торговими партнерами в сегменті аграрної продукції для України серед країн ЄС є Польща, Румунія, Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина, Болгарія та Угорщина. Сукупний оборот України з ними складає майже 83%. Однак, як зауважив науковець, потенціал решти країн ЄС ще не вичерпаний.

— Характерною рисою 2022 року, — наголосив Микола Пугачов, — стали помітні зміни у переліку ключових європейських партнерів. До нього додались три країни — Румунія, Болгарія та Угорщина, але вийшла Франція. Це пояснюється зміною наших пріоритетів і відносною безпечністю логістики в умовах російського вторгнення та блокади українських морських портів.

Він додав, що у нинішньому році показники зовнішньої торгівлі України с/г продукцією через війну загалом відстають від рівня 2021 року. Однак українські агрокомпанії поволі адаптуються до складних умов.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram