Облікова ставка НБУ надалі залишатиметься незмінною, оскільки за поточних умов її вплив на функціонування грошово-кредитного та валютного ринків є обмеженим. До відновлення дієвості каналів монетарної трансмісії облікава ставка буде на рівні 10%. Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

В НБУ зазначили, що наслідки повномасштабного нападу росії посилюватимуть інфляційний тиск, який частково стримуватиметься заходами уряду та регулятора.  Зокрема, у березні 2022 р. споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 13,7%. Зростання споживчих цін насамперед пов’язане з порушенням ланцюгів постачання та виробничих процесів, нерівномірним попитом, збільшенням витрат бізнесу, а також фізичним знищенням активів багатьох підприємств через повномасштабний напад росії на Україну.

За оцінками НБУ, інфляційний тиск зберігатиметься й надалі насамперед через наслідки повномасштабної війни. За підсумками 2022 р. інфляція може перевищити позначку 20%, але залишатиметься контрольованою.

Водночас Нацбанк стримуватиме зростання цін рядом заходів. Зокрема:

  • тимчасовою фіксацією обмінного курсу гривні, яка стримуватиме ймовірне погіршення очікувань та подорожчання імпортних товарів;
  • зниженням податків, у тому числі непрямого оподаткування імпорту;
  • фіксацією цін на житлово-комунальні послуги;
  • адміністративним регулюванням цін на низку продуктів харчування та паливо.

Додатковий стримувальний вплив матиме надлишок пропозиції окремих сільськогосподарських культур через обмежені можливості їх експорту.

Нагадаємо, що Україна не обмежуватиме експорт соняшникової олії

Після відновлення функціонування каналів монетарної трансмісії Нацбанк знову застосовуватиме облікову ставку й інші монетарні інструменти для утримання під контролем інфляційних очікувань та поступового зниження інфляції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram