6-8 місяців на проектування і 18 місяців на будівництво стільки часу займе створення нового вантажного термінала, площею 15 тис. кв. метрів, в аеропорту “Бориспіль”, про це розповів гендиректор аеропорту Павло Рябікін під час круглого столу на тему реформування транспортної інфраструктури України, організованого Європейською Бізнес Асоціацією. Зараз проект на етапі передачі майна, далі запланована процедура відведення землі. Як тільки цей етап пройдуть будуть готові приступати до проектних робіт.

— Ми знайшли змогу почати будівництво на новій ділянці, без закриття діючого терміналу, тому на поточну роботу вантажного відділу аеропорту будівництво жодним чином не вплине, — розповів Павло Рябікін. — Концепція нового терміналу вже розроблена, а старт робіт на сьогодні залежить лише від врегулювання земельного питання: до кінця вересня ми реєструємо майно і далі передаємо документацію у Київську обласну державну адміністрацію і чекатимемо на рішення щодо виділення землі.

Нагадаємо, що раніше створення нового вантажного термінала в Борисполі обговорювали в контексті реконструкції і розширення старих складів, однак для цього потрібно було закрити наявний термінал така перспектива не сподобалась бізнес-спільноті, оскільки на тривалий час обмежувала логістичні можливості. Тепер ж знайшли змогу створити новий термінал на 15 тис. кв. метрів без необхідності закриття діючого.

Павло Рябікін зазначив, що після відкриття нового терміналу планують повернутися до реконструкції, і на місці тих складів, які планували реконструювати раніше, будуть створені додаткові склади спеціального зберігання (холодильники, особливо небезпечні вантажі тощо), а ті склади, які зараз використовуються для імпорту, будуть використовуватися Укрпоштою і експрес-операторами.

Наталя Кузьо

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram