Вже настав час для підживлення ріпаку мікроелементами. Серед них бор є найважливішим для удобрення. Це компонент, якого також не вистачає в наших ґрунтах.

Бор відповідає за діяльність меристематичних тканин, він впливає на процеси, пов’язані з цвітінням, утворенням насіння, функціонуванням і поділом клітин. Його дефіцит призводить до утворення пустот у корені трохи нижче кореневої шийки, що значно обмежує транспорт речовин від кореня до верхніх частин рослин.

Навесні при інтенсивному відновленні росту (багато вологи, добрив і високій температурі) та дефіциті цього мікроелемента стебла ріпаку поздовжньо розтріскуються, що не тільки обмежує передачу поживних речовин у рослині, а й є відкритою брамою для збудників.

Адекватне забезпечення рослин цим елементом також позитивно впливає на морозостійкість рослин. Недостатній вміст бору спричиняє розвиток у рослині слабкої кореневої системи, яка навесні не здатна забезпечити потрібну кількість води та поживних речовин, і цей стан може погіршитися весняною посухою.

Пам’ятаючи про дефіцит бору в ґрунтах, краще наповнювати рослини цим поживним елементом раніше, не чекаючи симптомів його нестачі. Бор практично не рухається в рослині (він не переходить від старих до молодих частин рослин), тому рослини потребують постійного надходження цього мікроелемента протягом усього вегетаційного періоду. Як правило, у випадку тривалої осені, яка сприяє розвитку ріпаку, доцільно провести підживлення бором двічі, оскільки чим більша біомаса рослин, тим більші їхні потреби у живленні.

Перша дата внесення восени, коли ріпак розвиває близько 5-7 листків (BBCH 15-17). Якщо маркування засобів захисту рослин це дозволяє, борне добриво можна поєднувати з інсектицидами та фунгіцидами, проводячи комбіновану обробку, наприклад добриво + інсектицид.

Восени даємо першу дозу бору в кількості 150-200 г бору/га. Інший має подібну висоту, коли ріпак досягає 8-ї або більше фази листя.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram