Віктор Бурлов — український селекціонер, створив гібрид соняшнику, який має стійкість до трибенурон-метилу та гербіцидів. Зараз гібрид проходить випробування та процедуру реєстрації. Про це повідомляється на сайті SuperAgronom зі слів професора Бурлова на Дні поля в АПФ «Флора».

Новий гібрид, каже фахівець, має стійкість до імі-гербіцидів до трибенурон-метилу, до 8 раси вовчка соняшникового, а також стійкий до 730 раси несправжньої борошнистої роси.— Ми знаходимось в Одесі, як розумієте, головними проблемами соняшнику на півдні є вовчок соняшниковий та хвороби — несправжня борошниста роса, фомопсис, тощо. Для більшості шкодочинних хвороб соняшнику не існує ефективних хімічних методів боротьби. Тож основним моїм завданням, як селекціонера, є створювати гібриди, що мають генетичну стійкість до найбільш шкодочинних хвороб. Однією з останніх розробок є гібрид Требютор, який наразі проходить процедуру реєстрації, — розповів Віктор Бурлов.

До речі, Бурлов — засновник АПФ «Флора» та селекціонер зі світовим ім’ям, створенням гібридів соняшнику займається вже багато десятків років. Зокрема, він створив та зареєстрував перший український високоолеїновий імі-стійкий гібрид соняшнику Флорімі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram