Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» і Програми EU-FINSTAR, впроваджує в Україні систему подання фінансової звітності в єдиному електронному форматі ХBRL для підприємств. Про це повідомляє Agroportal.ua.

Ця система дозволить здійснювати збір, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінансової звітності підприємств в єдиному електронному форматі в стандарті XBRL, який є сучасним стандартом подання фінансової звітності в електронному вигляді.

— Система спростить ведення бізнесу для українських компаній. Вони будуть подавати обов’язкову фінансову звітність за принципом «єдиного вікна»: в одному універсальному форматі для всіх регуляторів фінансового ринку (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк України, Міністерство фінансів України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг), — йдеться в повідомленні.

Раніше фінансова звітність подавалася кожному регулятору окремо, при цьому формати подачі звітів відрізнялися один від одного.

Запуск нової системи планується в I кварталі 2019 року.

— Ця система і перехід до електронного складання та подання звітності в форматі, зрозумілому інвесторам, є дуже важливим кроком. Це створить основу для прозорої та ефективної економіки. Якість і повнота фінансової звітності — необхідна умова виникнення довіри інвесторів до українського ринку. Ми дуже вдячні нашим донорам за таку підтримку, — прокоментував голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Процес побудови цієї системи вже розпочато, проведено тендер на розробку, укладено договір, в рамках якого комісія отримає весь необхідний пакет послуг від розробки рішення до тестування, введення системи в експлуатацію, навчання персоналу і технічного обслуговування.