Цьогорічний сезон полуниці дуже невдалий для німецьких фермерів. Через подорожчання основних виробничих ресурсів вирощування ягоди стало невигідним настільки, що деякі фермери просто скошують насадження разом із достиглими ягодами. Про це повідомив портал merkur.de.

Німецькі ягідники скаржаться, що торгові мережі пропонують за їхню продукцію надто низьку ціну, тому плантації вигідніше знищити, аніж продовжувати розвивати. Одним з тих, то вдався до такого радикального кроку є Андреас Рахман з Коесфельда. Він розповів, що за пів кілограма суниці торгові мережі пропонують менше €1, що нижче рентабельності. На місці полуниці він тепер планує вирощувати кукурудзу.

Фермери вважають, що низька ціна на їхню продукцію спричинена великою кількість дешевої імпортної суниці, яку торговим мережам вигідніше реалізовувати. Вони закликають німецьких споживачів бути свідомими щодо важливості споживання місцевої і продукції, що в сучасних реаліях неможливе без готовності більше платити.

Читайте також: Експорт фруктів та ягід у новому сезоні: чого очікувати

Як пояснив Бернхард Руб із Сільськогосподарської палати Північної Рейн-Вестфалії, витрати фермерів на вирощування високі, конкуренція з-за кордону висока, а внутрішній попит на полуницю знизився. Останнє він пояснив загальною інфляцією, через яку люди відмовляються від певних не критично важливих продуктів. Все це робить вирощування садової суниці у Німеччині невигідним.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram