Федеральне міністерство продовольства і сільського господарства Німеччини має намір реалізувати низку проектів з Україною у сфері органічного землеробства. Нещодавно держсекретар BMEL Майкл Штубген побував в Україні з робочим візитом, щоб обговорити аспекти двостороннього співробітництва.

Умови для органічного землеробства в Україні практично ідеальні, вважають німецькі експерти, і є відмінні перспективи виходу такої продукції на зовнішні ринки.Однак для подальшого розвитку сектора з точки зору ефективних механізмів контролю і сертифікації, слід розвивати німецько-українські проекти, в рамках яких передбачена підтримка приватних і державних органічних землеробів.

— Ми можемо домогтися успіху, якщо діяти спільно, — сказав Майкл Штубген.

Спільний українсько-німецький проект «Органічне сільське господарство» існує з 2016 року і приділяє особливу увагу консультуванню виробників органіки з питань законодавства, так як правила по органіці в Україні повинні бути більш сумісні з правовою основою законодавства ЄС. З цією метою Мінсільгосп Німеччини співпрацює з Мінагрополітики України та іншими адміністративними органами.

BME на сьогодні фінансує п’ять проектів у співпраці з Мінагрополітики.

Метою спільного проекту з органічного сільського господарства є створення системи підготовки фахівців, менеджерів та викладачів університетів. Для цього німецькі експерти передають свій досвід основ органічного землеробства, наприклад, на відповідних семінарах, семінарах та екскурсіях. Наступним кроком, за даними BMEL, буде запуск навчальної онлайн-платформи, де українські користувачі зможуть обмінюватися знаннями та інформацією.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram