Ціни на цибулю в Україні останнім часом зросли майже вдвічі з початку вересня, хоча зазвичай у цей період вони падають. Це призвело до початку імпорту продукції з Казахстану перші, поки пробні, партії цибулі вже з’явилися на українському ринку і успішно пішли в продаж. Однак українські виробники вирішили експортувати свою цибулю до Італії.

— Насправді, продукція українських фермерів за якістю досить конкурентна, і є виробники, які системно вибудовують свій збут. Для цього ми з ними працюємо з прицілом на довгострокову перспективу і не прагнемо заробити всіх грошей. Дійсно продукція була відправлена в ЄС, і покупці з Голландії та Італії вже позитивно відгукнулися як про якість, так і про рівень підготовки самого продукту і упаковки. Так що тільки посилюємо присутність і розширюємо асортимент, — заявив в Facebook консультант з експорту компанії Vinaigrette LLC Максим Кулик.


В Україні відпускна ціна цибулі з господарств становить близько $ 0,25 за кг, водночас дрібнооптові ціни на цибулю в Римі коливаються від 0,6 до 0,8 євро ($ 0,69-0,92) за кг. Оптові ціни фермерів при відвантаженні упакованої і сортованої цибулі з господарств складають від $ 0,47 до $ 0,52 за кг. Вартість доставки цибулі до Риму оцінюється в $ 0,18-0,22 за кг, тому ціна в Римі, за умови відвантаження за середніми цінами з України, складе близько $ 0,45 за кг, що, трохи нижче цін на цибулю у місцевих фермерів. Доставка цього ж вантажу на північ Італії обійдеться на $ 0,03-0,04 дешевше в розрахунку на кг, що робить його ще більш конкурентним. Цікаво відзначити, що в Таджикистані і Узбекистані цибулю взагалі коштує $ 0,09 за кг. Однак транспортування цибулі з цих регіонів до Італії автотранспортом обходиться в $ 0,55 за кг, що, поки ще, вище ціни на цибулю в Італії.

За матеріалами East-fruit.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram