За минулий тиждень до числа областей-лідерів за продажем прав оренди на землі сільськогосподарського призначення увійшли: Львівщина, Рівненщина та Миколаївщина.

За даними Держгеокадастру, в період із 7 по 14 лютого 2020 року територіальними органами Держгеокадастру до загального переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах у формі аукціону, включено 112 земельних ділянок загальною площею 1768 га.За цей період здійснено продаж прав оренди на 21 земельну ділянку загальною площею 306,87 га. За результатами земельних торгів середній розмір річної орендної плати становив 30,07 % від НГО, що наповнило місцеві бюджети на 619,73 тис. грн.

Найпоказовішими серед них є Львівська область — продано прав оренди на 8 земельних ділянок загальною площею 149,29 га, Рівненська — 5 ділянок (91,05 га) та Миколаївська — 5 (53,07 га).

Окрім цього, територіальними органами Держгеокадастру опубліковано оголошення про проведення земельних торгів на 87 земельних ділянок загальною площею 1,2 тис. га.

Нагадаємо, перший віце-президент Академії економічних наук України, член наглядової ради “Українського інституту політики” Анатолій Пешко заявив, що вартість оренди землі сільськогосподарського призначення у Вінницькій області досягла рівня Східної Німеччини — 250 доларів за гектар.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram