У 2019 році Україна імпортувала насіння основних сільськогосподарських культур на загальну суму понад 410,3 млн доларів, у той час експортувала суттєво менше — на суму 15,1 млн доларів.На думку експертів, така тенденція викликана двома факторами: втратою великого ринку збуту (Росії) і відсутності необхідного європейського підтвердження еквівалентності сертифікації українського насіння.

— Аналізуючи динаміку експорту-імпорту насіння, втішним може бути той факт, що в динаміці спостерігається зниження обсягів імпорту насіння кукурудзи та незначне зниження в сегменті соняшнику. Це пов’язано з будівництвом нових заводів з виробництва насіннєвого матеріалу, що підвищує шанси України знизити залежність від імпорту і наростити експорт, — зазначила Сюзанна Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.

За її словами, аналіз географії поставок українського насіння показує, що вітчизняна продукція затребувана переважно на ринках країн СНД, і лише декілька країн далекого зарубіжжя купують незначні обсяги українського насіння.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram