Найближчим часом сукупне поголів’я свиней в Україні може бути нижчим 5 млн голів

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-16
Кожен п’ятий виробник свинини в Україні готовий нарощувати виробничий потенціал або вже втілює проєкти, спрямовані на збільшення виробництва. Про це GrowHow повідомили в аналітичному відділі асоціації «Свинарі України».

Асоціація опитала 115 ключових гравців ринку, сукупне поголів’я яких складає близько 2,5 млн голів. 20% з них або озвучили плани розвитку, або вже почали розбудову, реновацію чи оновлення поголів’я. Утім поки зарано казати про повну компенсацію втрат свинарства через війну. Решта респондентів наразі обирає роботу у штатному режимі.

Як один з основних індикаторів стану українського свинарства за підсумками 2022 року аналітики виділили також зростання середньої ціни закупівлі свиней забійних кондицій на 26,3%. Під впливом меншої внутрішньої пропозиції, світової та національної інфляції минулого року вона сягнула 48 грн/кг. Це на понад чверть перевищує показник 2021-го.

— Оператори 10 областей України безпосередньо відчули на собі вплив війни. Хоча із окупацією, наближеністю до зон бойових дій та руйнуваннями пов’язаними з цим стикнулися менше господарств, проте у близько чотирьохсот виробників свинини у перший місяць війни розірвалися ланцюги поставок критичних виробничих ресурсів, з’явилися проблемами з переміщенням тварин між комплексами та чи на забій, браком персоналу через евакуацію, — розповіли аналітики “Свинарів України”.

Щодо втрат маточного поголів’я, то за попередніми оцінками вони становлять 22 тис. свиноматок. За попередніми розрахунками через безпосередні бойові дії та/чи ризики подальшого господарювання, промисловий сектор свинарства втратив не менше десятої частини «стартової» чисельності свиноматок. Динаміка загального поголів’я кількох останніх місяців вказує, що вже на початку 2023-го сукупне поголів’я свиней у країні може бути нижчим 5 млн голів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram