Найбільший в історії спалах пташиного грипу у Великобританії створює перспективи для експорту української курятини

У Великобританії заявили про найбільший спалах пташиного грипу в історії. Хворобу виявили у 155 місцях по всій країні. Через неї довелося знищити понад 3 мільйони птахів. В УКАБ вважають, що така ситуація створює перспективи для експорту української курятини до Великобританії.

Україна та Велика Британія юридично закріпили скасування ввізних мит і тарифних квот в двосторонній торгівлі на 12 місяців у травні цього року. Ця угода безпосередньо позитивно впливає на птахівників і, на думку експертів, потенційно допоможе збільшити експорт українського м’яса птиці до Британії.

— До початку повномасштабної війни Україна почала нарощувати поставки курятини на британський ринок. У 2019 році було вивезено 927 тонн, у 2020 році через коронавірус постачання мало нерегулярний характер, тому експорт склав всього лиш 400 тонн. За 2021 рік ж було вивезено 2,64 тис. тонн. Тенденція збільшення експорту повинна продовжуватись й надалі, враховуючи нові експортні можливості для України та зменшення пропозицій на внутрішніх ринках ЄС та Британії, — спрогнозував аналітик УКАБ Максим Гопка.

В останні роки Україна демонструє стабільне нарощення експорту на світовому ринку курятини загалом. Незважаючи на складну ситуацію із вторгненням росії, за 9 місяців цього року було продано 305,6 тис. тонн м’яса птиці, що лише на 8% менше, ніж торік. Найбільші країни імпортери: Нідерланди — 5918 тонн, Молдова — 1643 тонн, Словаччина — 3394 тонн, Туреччина — 3461 тонн.

Що ж до Великобританії, то у 2021 році там виготовили 1 770,5 тис. тонн курятини. Ще 365 тис. тонн було імпортовано. Максим Гопка ввжає, що проблема з пташиним грипом призведе до збільшення імпорту м’яса птиці до кінця цього року. Зокрема тому, що через карантинні обмеження на підприємствах великі роздібні мережі надаватимуть перевагу імпортному м’ясу, щоб не ризикувати якістю продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram