Науковці з канадського університету Макмастера на сторінках журналу Nature Communications повідомляють про ще одну шкідливу дію пестициду під назвою хлорпірифос, популярного в багатьох місцях по всьому світу. Досліди на мишах показали, що цей інсектицид, який уже заборонений у Європейському Союзі, але використовується у багатьох частинах світу, ускладнює спалювання жиру.

Попередні дослідження цієї речовини показали, що вона шкідлива та може пошкодити нервову систему. З цієї причини використання хлорпірифосу було заборонено в багатьох країнах. Останні дослідження показали, що ця хімічна речовина шкідлива ще з однієї причини ускладнює спалювання т. зв. коричневий жир.

— Бурий жир — це метаболічна піч організму, яка спалює калорії, на відміну від звичайного жиру, який їх зберігає. Спалювання виробляє тепло і запобігає накопиченню калорій у вигляді білого жиру. Ми знаємо, що коричневий жир активується в холодну погоду, і коли ми його їмо, — пояснює автор дослідження проф. Григорій Стейнберг. — Зміна способу життя з точки зору дієти та фізичних вправ рідко призводить до стійкої втрати ваги. Ми вважаємо, що частина проблеми може бути пов’язана з тим, що хлорпірифос пригнічує метаболічну піч, додає дослідник. І він вказує, що лише нещодавно було виявлено, що у дорослих в організмі бурий жир. 

NB: Вчені стверджують, що зменшення виробництва коричневого жиру всього на 40 калорій на день може призвести до того, що дорослі люди набиратимуть понад 2 кг ваги на рік.

До своїх висновків вчені прийшли після тестування 34 популярних пестицидів в експериментах на мишах. Вони також підкреслюють, що висновки їх роботи ще потрібно підтвердити дослідженнями за участю людей. Однак вони вже заохочують людей їсти фрукти та овочі з країн, де хлорпірифос заборонений, а продукти з місць його використання слід ретельно мити (PAP Life).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram