Осіння вегетація озимих зернових культур в Україні цього року була досить своєрідною та складною. Як повідомили у ІА “АПК-Інформ”, це відзначила Національна академія аграрних наук України у своєму щомісячному огляді.

Науковці уточнили, що у першій половині календарної осені переважала посушлива погода без опадів. Вона не сприяла отриманню своєчасних сходів, адже саме тоді в Україні засівається більша частина посівних площ. У другій ж половині осені суттєво гальмував проростання насіння, появу сходів та розвиток рослин знижений температурний режим. Навіть достатнє зволоження верхнього шару ґрунту не компенсувало вплив низьких температур на посіви.

Відтак значна частина посівів озимої пшениці після соняшника у центральних, східних та південних областях України перебуває у дуже слабкому стані. Науковці зазначили, що у кращому разі на рослинах утворилося два листки, що, безумовно, може стати причиною їх пошкодження при несприятливих погодних умовах взимку.

Водночас, після кращих попередників озимі зернових культур перебувають у задовільному і хорошому стані. Особливо відносно ранні посіви, або ті, сівбу яких проводили в оптимальні терміни, тобто з 5 до 30 вересня. На таких полях озимі завершили осінню вегетацію у фазі кущіння, рослини сумарно налічують від 3 до 5 пагонів та мають середню висоту від 18 до 25 см.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram