Соя може забезпечити себе азотом, який є основним компонентом урожайності. Як відомо, бобові культури, включаючи соєві боби, можуть пов’язувати вільний азот з повітря і забезпечувати себе цим важливим інгредієнтом. Це можливо завдяки утворенню бульбочок на коренях.

Умовою симбіозу є наявність бактерій Bradyrhizobium japonicum, які в наших природних умовах не зустрічаються в наших грунтах, тому насіння сої необхідно “вакцинувати” бактеріальним препаратом — інокуляція. Використання насіння гарної якості і прищеплені відповідним препаратом дозволяє рослинам забезпечувати себе азотом.

Надання азоту рослинам шляхом внесення добрив призводить до того, що соя отримує інгредієнт легко. Таким чином, рослини не повинні утворювати численні бульбочки і в цих умовах накопичення азоту з кисню буде слабким.

Польові експерименти проводяться з соєю в різних системах культивування, які повинні дати відповідь на питання про необхідність використання соєвого азоту. Дослідження показують, що соя реагує позитивно на передпосівне внесення азотних добрив у доза 30 кг N/га, але також добре росте без удобрення. Про це пише Farmer.pl.

Зараз польські науковці проводять ширше дослідження, чи варто при вирощуванні сої та використанні насіння гарної якості для сівби вносити азотне добриво.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram