Науковці допомагатимуть Держводагентству впроваджувати інтегроване управління водними ресурсами

Інститут водних проблем і меліорації НААН України та Державне агентство водних ресурсів України уклали Меморандум про співпрацю. Він визначає порядок взаємодії між установами щодо наукового забезпечення у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів. Про це повідомила пресслужба НААНУ.

Відповідний документ підписали директор Інституту Михайло Яцюк та Голова Держводагентства Олексій Кузьменков.

Меморандум визначає ІВПіМ НААН базовою науковою установою з питань наукового забезпечення впровадження інтегрованого управління водними ресурсами України та окреслює ключові пріоритетні напрямки співпраці між відомствами, з-поміж яких:

    • наукове обґрунтування заходів, спрямованих на вирішення питань водної безпеки держави, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами, ведення моніторингу вод тощо;
    • взаємні консультації з актуальних питань забезпечення надійного функціонування галузі;
    • сприяння впровадженню у водогосподарських організаціях нових технологій та технічних засобів;
    • взаємна участь фахівців у дорадчих центрах галузі з питань управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.

Як зазначили у НААН, з огляду на поточні виклики, що нині постають перед водним сектором України в умовах військової агресії рф, забезпечення сталого управління водними ресурсами потребує наукового супроводу, а важливим чинником досягнення успіху є максимальне залучення усіх зацікавлених сторін. Активна співпраця між установами вже відбувається у практичній площині.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram