Аграрії Сумщини не можуть продати зібраний врожай — перевізники не хочуть їхати у прикордоння

Фото: Суспільне Суми
На Сумщині аграрії не можуть продати зібраний врожай, оскільки перевізники не хочуть ризикувати поїздками до кордону. Про це повідомило Суспільне.

В області пшениця вже майже вдвічі дешевша, аніж минулоріч, а охочих придбати збіжжя немає. Загалом на Сумщині, за даними обласного департаменту агропромислового розвитку, з 2021 року аграрії не змогли продати близько мільйона тонн збіжжя.

— У нас долар на сьогодні коштує практично 40 гривень, само собою — добрива, солярка і всі інші речі, тобто посівний матеріал буде формуватися відповідно долара і євро. А ціна на сьогодні на продукцію — минулого року вона коштувала 7-7,50 грн і 7 тис. за тонну, то на сьогодні десь — 4 грн, 4,5 грн, — зазначив директор агрофірми з Сумщини Євген Кіріченко.

Наразі у господарстві заготовляють кукурудзу на корм для корів. Саме завдяки тваринництву, говорить аграрій, вони зараз мають гроші на зарплати робітникам та паливо. Підприємство не припиняло працювало ні на день. Поки увесь зібраний врожай зберігають в себе, втім сховищ не вистачає, а охочих приїхати забрати збіжжя немає.

Додамо, що у 2022 році у підприємстві Євгена Кіріченка не засіяли 150 гектарів полів, які розташовані поблизу кордону. Чи будуть засівати всі поля наступного року ще не знають, адже декілька полів розташовані на самому кордоні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram