Листя озимої пшениці на полях України пожовтіло через азотне голодування та морози, які спостерігалися близько двох тижнів тому.

Про це на сторінці у Facebook розповів Сергій Авраменко, доктор с.-г. наук, провідний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.— Шановні колеги — аграрії! За останні дні маю багато звернень від вас з одним і тим же питанням: що сталося з пшеницею та чому пожовтіло листя? Відповідаю: причиною стали морози, які були близько 2 тижнів тому та азотне голодування. При чому, сильніше пошкодилися посіви після соняшника та на полях з великою кількістю рослинних решток, де був дефіцит азоту у ґрунті, — пояснює Сергій Авраменко.

За його словами, пшениця не встигла пройти загартування і накопичити необхідні для зимівлі вуглеводи, адже для цього необхідне тривале коливання високих та низьких температур, якого цієї осені не спостерігалось.

Чим це виправити? У більшості випадків буде корисним осіннє підживлення азотними, а ще краще комплексними мінеральними добривами, але після їх внесення має бути плюсова температура як мінімум 7 днів та вологий ґрунт. Швидше засвоюються добрива у рідкій формі, зокрема і по листу. Тому поспішайте, часу до морозів лишилося мало! Пошкоджені з осені посіви сильніше вражатимуться сніговою пліснявою та іншими хворобами, тому навесні не дивуйтеся сюрпризам. Усе буде добре, — відзначив науковець.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram