Нацбанк відкорегував офіціний курс гривні до долара на 25%

Сьогодні, 21 липня, з 9.00 год. ранку Національний банк України скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25%. Так, фіксаваний курс НБУ тепер становить 36,5686 грн/дол. Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

До цього регулятор вдався з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара США до інших валют. У НБУ зазначили, що такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни. Нацбанк наголосив, що офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим.

Фіксація курсу гривні на рівні 29,25 грн за 1 дол. США на початку війни допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації курсу є стабілізатором економіки в поточних умовах. Війна триває вже майже п’ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці. В таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань. Ураховуючи це, Національний банк здійснює разову корекцію офіційного курсу гривні до долара США та фіксує його на рівні 36,5686 грн/дол. США, — зазначили у повідомленні НБУ.

За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram