Нацбанк дозволив бізнесу із 20 липня купувати іноземну валюту в межах ліміту 100 тис. євро на день без зобов’язань та підтверджень. Про це поінформувала пресслужба НБУ.

В НБУ вважають, що таке послаблення не матиме суттєвого впливу на функціонування валютного ринку України, але відчутно розширить можливості бізнесу. Зазначають також, що поступово планують повністю скасувати вимогу для юридичних та фізичних осіб-підприємців про купівлю іноземної валюти лише під зобов’язання.

Зняття вимоги на купівлю валюти під зобов’язання є нашим пріоритетом в частині продовження валютної лібералізації. Ситуація в економіці та на фінансових ринках зараз стабільна, тому ми продовжуємо пом’якшувати обмеження. Ми вирішили скасовувати цю вимогу поступово. Це дозволить оцінити вплив кожного кроку з лібералізації на стан ринку, прокомментував рішення регулятора заступник Голови Нацбанку Юрій Гелетій.

Наступні кроки зі зняття вимоги на купівлю валюти під зобов’язання в Національному банку не конкретизують. Зазначають лише, що їх робитимуть після аналізу ситуації на внутрішніх та зовнішніх ринках, стану фінансової стабільності тощо, а також за умови сприятливої ситуації на валютному ринку.

Нагадаємо, що вимога купівлі валюти під зобов’язання або підстави для юросіб та фізосіб-підприємців діє з 7 лютого 2019 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram