За даними УКАБ, продажі нових тракторів за січень-жовтень 2021 року зросли на 79% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Кількість проданих одиниць техніки перевищила показники аналогічних періодів 2016-2017 рр. на 23% і 26,7%, відповідно.

Бренди CLAAS, Massey Ferguson та МТЗ значно покращили свої минулорічні показники. Їхні продажі зросли більш як вдвічі після доволі складного 2020 року. При цьому, в загальній структурі придбаної техніки лідером залишається МТЗ. Бренд займає фактично “монопольне становище” у сегменті тракторів до 100 к.с.

NB: Показники продажів тракторів українського виробника ХТЗ наразі майже аналогічні з минулорічними.

Аналітики розповіли, що у сегменті тракторів більше 130 к.с. структура диверсифікованіша. Тут основними гравцями залишаються John Deere, New Holland, CASE, бренди Agco Corporation та CLAAS.

Читайте такожМінекономіки поповнило перелік української сільгосптехніки для держпідтримки

За словами заступника генерального директора з адвокації УКАБ Олега Нестерова, аграрії зацікавлені в оновленні парку техніки та вкладають кошти в її придбання. За прогнозами експерта, ця тенденція буде продовжуватися.

Водночас у нас вже виникла ситуація, коли виробники техніки не мають змоги виводити на український ринок нові зразки тракторів через законодавчі перепони у призначенні сертифікаційних структур, — зазначив Олег Нестеров.

Він вважає, що ці законодавчі колізії можливо вирішити шляхом прийняття законопроекту №6070-1, проте вже слід розуміти, що в наступному році аграрії навряд побачать на українському ринку новітні моделі тракторів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram