Напередодні переговорів з ООН росія знову заявила про неефективність роботи зернового коридору

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-13
Дія угоди про зерновий коридор, який дозволив Україні експортувати зерно через порти Чорного моря, завершується 18 березня. За посередництва ООН і Туреччини Україна намагається продовжити його роботу, однак росія цьому перешкоджає.

МЗС росії висловило сумніви щодо доцільності продовження зернової угоди напередодні чергового раунду консультацій російської делегації з держсекретарем ЮНКТАД Ребекою Грінспан та головою УКГВ Мартіном Гріффітсом (куратором «чорноморської ініціативи» та меморандуму ООН та росії).

Прессекретар кремля 9 березня заявив, що угода щодо безпечного експорту зерна через чорноморські порти України реалізована «наполовину», тому продовжувати її не варто. «Друга частина» угоди стосується меморандуму ООН та рф, що спрощує експорт добрив та продовольства з рф. Очільник МЗС рф лавров заявив, що дві частини угоди — безпечний експорт з України та усунення перешкод для експорту з рф — «нерозривно пов’язані», проте перша частина реалізується під наглядом Туреччини, а друга — ні.

Представниця МЗС росії захарова 13 березня наголосила, що санкції все ще перешкоджають експорту російської агропродукції, і ефективно реалізується лише вигідна Україні частина угоди.

Як повідомив GrainTrade, світові ринки чутливо реагують на новини щодо відновлення або блокування роботи зернового коридору. Вони очікують підсумку переговорів у Женеві та сподіваються, що ООН переконає росію продовжити угоду. Нагадаємо, що Україна виступає за продовження зернової ініціативи на необмежений термін.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram